top of page
MEIE  ARSTID
Dr. Carina Truuverk, MD

Kõrva-nina-kurguarst

Lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1988 a  ning kõrva-nina-kurguhaiguste internatuuri 1989.a. Töötanud Magdaleena Haiglas  ja Estonia teatris  LOR arstina ning pikka aega ravimisektoris ,kus juhtinud rahvusvahelistes  ravimifirmades  Bristol-Myers Squibb ja  

Pharmaswiss  Baltikumi piirkonda.

Alates 2012 aastast  tagasi  meditsiinisektoris, töötanud PERH-s nina-kõrva-kurguarstina.

Asutas aastal 2014  Kuulmiskeskuse Audiale,kus töötab arst-audioloogina.

 

 

 

AUDIOGRAMM

 

Audiogramm on kuulmisuuring,mida tehakse spetsiaalse aparaadi audiomeetriga vaikses ruumis. Audiogramm võimaldab objektiivselt määrata kuulmise seisundit ja kuulmislanguse iseloomu ning astet. Audiogrammi tegemisel hindame  nii õhu -kui ka luukuulmist. Audiogrammi tegemine võtab aega umbes 10-15 minutit ja vajadusel anname patsiendile tema audiogrammi  väljatrükituna kaasa.

 

KUULMISAPARAADI  MÄÄRAMINE

Müüme ja seaditamine USA firma Strakey kuulmisaparaate. Lisainformatsiooni toodete kohta saate vaadata www.starkey.com

 

Starkey aparaadid on väga kaasaegsed, kvaliteetsed ja hästi programmeeritavad digitaalsed kuulmisaparaadid. Valime aparaadi koos  patsiendiga vastavalt audiogarammile  ehk kuulmislanguse astmele, arvestades inimese soovi värvivaliku  ja tüübi osas. Eelnevalt teeme kindlaks ka kõrva seisukorra. Aparaadi määramisel võtame arvesse inimese  elukondlikke harjumusi- näiteks, kas on vaja aparaati kasutada tihti mürarikkas keskkonnas, teatris, kontserdil või pigem kodus televiisorit vaadates ja raadiot kuulates. Meie laiast valikust leiame sobiva toote igaühele-nii neile, kelle sõrmed vajavad toimetamiseks  suuremat aparaati mis käib kõrva taha kuni väga tillukeste aparaatideni,mis ei paista kõrvast üldse välja.Iga kuulmisaparaat seadistatakse hoolikalt vastavalt inimese kuulmisuuringule, vastuvõtu käigus proovime aparaati erinevates keskkondades, vajadusel proovime mitut aparaati.

 

JÄRELHOOLDUS JA NÕUSTAMINE

 

Kuna inimese kõrv vajab kuulmisaparaadiga väga heaks  kuulmiseks aega ja harjumist, et aju õpiks kasutama uut signaali ja harjuks sellega, siis kutsume oma patsiendid peale kuulmisaparaadi soetamist enda juurde tagasi mõne nädala  ja kolme kuu möödudes. Nende visiitide käigus seadistame vajadusel aparaati täpsemaks , anname nõu ning kuulame tagasisidet. Peame järelhooldust ja pidevat nõustamist väga oluliseks. Meie kuulmisaparaatidel on kaheaastane garantii ning vajadusel teostame aparaatidele nii hooldust kui ka remonti. Meilt saate osta soodsa hinnaga ka kuulmisaparaatide patareisid erinevatele aparaadi tüüpidele. Korduvad visiidid ja reguleerimised on meil alati tasuta. Meie eesmärk on panna inimesed kuulma võimalikult hästi igas situatsioonis, kasutades kaasaegset  tehnikat.

 

INDIVIDUAALSED  KÕRVAOTSIKUD

Paljudele patsientidel ei sobi standardsed kuulmisaparaadi otsikud, seetõttu teeme suurele osale inimestest individuaalsed kõrva järgi valmistatud otsikud. Individuaalotsikud tagavad parema püsimise kõrvas ja suurema kuulmislanguse puhul ka parema kuulmise. Individuaalotsikute valmistamiseks võtame kõrvast jäljendi ning selle alusel valmistatakse inimesele  kas pehmest või kõvemast  materjalist individuaalne otsik. Võimalik on teha otsikuid erineva kujuga. Individuaalseid otsikuid on mõistlik vahetada 1-2 aasta tagant.
 

MEIE  TEENUSED

KAS TEADSID ET.....

 

....15% ameeriklastest vanuses 20-69 ei kuule hästi kõrgeid toone tänu mürakahjustusele mis tekkinud kas liiga  valju muusikat kuulates või mürarikkas töökeskkonnas

 

.....16% ameerika teismelistest vanuses 12-19 märkasid mõningast kuulmislangust mis tekkis liiga valju muusika kuulamise tagajärjel

( rock kontserdid, diskod, kõrvalklapid jne)

 

.... igal  kolmandal  üle 65 aastasel inimesel on kuulmislangus

 

.... iga inimese kohta kes kasutab kuulmisaparaati ,leidub neli inimest kellel oleks aparaadist kasu

 

VIIMASED  UUDISED

MUSE  - Starkey uusim kuulmisaparaatide sari, nüüd juba 24 helikanalit

 

Strarkey  uusim tehnoloogia ,mis kasutab uut digitaalset platformi,on nüüd saadaval ka Eestis.

MUSE  on  mõeldud aktiivsele inimesele, kes suhtleb palju ning armastab kuulata muusikat. Erinevad helikanalid võimaldavad tajuda muusikat täiuslikumalt ka kuulmislangusega inimesel.

 

HALO 2  - Starkey uusim, nutitelefoniga  kasutav 

kuulmisaparaat

 

Strarkey  uusim tehnoloogia on kasutusel  kuulmisaparaadis HALO.

HALO on  tehtud spetsiaalselt mugavaks kasutamiseks läbi Iphone–i. Teda saab kasutada  läbi telefoni, samuti on võimalik muusika, telefonikõned, raadio jms. juhtida otse telefonist väiksesse kuulmisaparaati. 

 

 

 

 

 

.

 

 

AMP - Starkey kõige väiksem kuulmekäigu sisene nähtamatu kuulmisaparaat 

 

Sobilik neile, kes alles alustavad kuulmisaparaadi kasutamist ning pole veel psühholoogiliselt päris valmis kuulmisaparaati kasutama.

 

 

 

 

 

 

SOUNDLENS 2- juba on olemas selle pisima kuulmisaparaadi uuendus,veelgi parem !

Kõik uued aparaadid on tinnituse funktsiooniga 

 

 

I

 

 

 

bottom of page